גן הידידות

- לזכרה של מיכל -

בחרנו להקים את פינת החמד הזו – גן הידידות בגינה הקהילתית שבשכונת המשתלה בתל אביב, כחלק מזכרון חי, פורח ונושם בתוכנו. כמקום שמסמל את מיכלי שלנו ששירת חייה נגדעה באחת בתאונת דרכים בשיא פריחתה ולבלובה. מיכל ילדה של קיץ, טבע, של תנועה, של שיתוף ושל נתינה. קורנת אור של אהבה לאדם ולחי. חיפשנו מקום של זכרון פועם לרוחה ולהשראתה, שתהיה נוכחת בו תמיד. גן הידידות עוצב כיצירת אומנות אקולוגית, הנותנת ביטוי לזרימה והרמוניה, כרוחה החופשית של מיכל.

הגן נבנה בתהליך של חשיבה משותפת ונוצר באהבה ובשיתוף פעולה של חברים מקהילת הגינה הקהילתית, בני משפחה, חברי משפחה וחברים טובים ואוהבים של מיכל מתחנות שונות בחייה. 
הגן הוקם מחומרים ממוחזרים שנאספו לאורך תקופה. זו פינת חן שיש בה פשטות ויופי, המשתנה עם עונות השנה ומשלבת בין אדמה ומים, חול ושמים. צבע ספסלי הגן כצבע חול הים והמשענות מעוצבות כגליו. נשמעים פה שירת הציפורים וצלצולם העדין של פעמוני הרוח. פסלי ציפורים משובצים בין ענפיו. מקום שקט המאפשר מנוחה הרחק מהמולת העיר הסואנת ומאפשר מרחב לשיח ולחיבורים בין אנשים. המנדלות הצבעוניות המשובצות בספסלי הגן, מסמלות את היקום ואת נפש האדם. 
הגן ניחוחו וצליליו מלאים בקסם נוכחותה של מיכל.